Sobota, Maj 19, 2012
   
Tekst

wyszukaj w portalu

Reklama
Reklama

Ponad 2 miliony na powiatowe drogi

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Krakowskiego zwiększone zostały środki przeznaczone w budżecie na rok 2012 na wspólne inwestycje drogowe - realizowane przez powiat krakowski wspólnie z gminami. Dla gminy Skawina oznacza to 2,2 mln złotych na tzw. "IS-y".

most_w_Samborku

W ramach tej kwoty (powiat i gmina poniosą równe koszty po 1,1 mln zł) zrealizowane zostaną trzy przedsięwzięcia: przebudowa ulicy Piastowskiej, remont chodnika przy ul. Żwirki i Wigury oraz dokończenie remontu chodników przy ul. Tynieckiej. Ponadto wśród trzech rezerwowych zadań są dwa kolejne dotyczące gminy Skawina - przebudowa 600-metrowego odcinka ul. Zadworze w Radziszowie oraz budowa chodnika w Kopance od szkoły do mostu na kanale Wisły. Oba przedsięwzięcia będą realizowane, jeśli okaże się, że przetargi na zadania z listy podstawowej - wygenerują oszczędności, co w opinii Zarządu Powiatu Krakowskiego - jest bardzo realnym scenariuszem.

Pierwotnie powiat planował przeznaczyć mniejsze kwoty na realizację "Inicjatyw Samorządowych", ale dzięki oszczędnościom związanym z łagodnym przebiegiem zimy, a także otrzymaniu zwrotu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego za budowę mostu w Skawinie na ul. Tynieckiej - możliwe było powiększenie puli.


Komentarze  

 
0 #5 Misiek 2012-02-03 13:30
Piękny mostek!!!!! :-)
ale do cholery obetnijcie to drzewo które dosłownie 1m od niego rośnie,bo dopiero oddany a już niszczeje:-/
Dlaczego ktoś to wogóle tak odebrał??
W Radziszowie zadbali o wycinke drzew po powodzi z koryta Radziszowianki, a w Skawinie co? Gdy by tylko wydano pozwolenia prywatni ludzie by wycieli dla siebie bez narażania na koszty gmnie.

pozdrawiam
Misiek
Zacytuj
 
 
+2 #4 jj 2012-01-31 12:18
Dobrze że chociaz maja w planach ukończenie Piastowskiej/Żwirowej, bo w tej postaci jaka jest teraz to 3 lata remontu mostku traci po prostu sens. I juz pomijam to że wodociągi obiecywały na "95% ukończenie remontu do końca 2011" - żeby chociaż na wiosnę sie za to zabrali, to będzie OK. Polska uczy cierpliowści, choć gula skacze jak sie widzi takie absurdy (wyremontujemy mostek, ale rozkopiemy do niego dojazd) :-)
Zacytuj
 
 
+1 #3 mróz 2012-01-29 15:31
Co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze nie wszyscy mieszkańcy muszą poruszać się po mieście samochodami i oby nie. Może to dziwne ale są w tym mieście również piesi i rowerzyści o czym często się zapomina planując inwestycje. Przejście ul. Energetyków zwłaszcza podczas deszczu to horror. Zobaczysz jak szybko kierowcy ciężarówek skorzystają z nowego mostu mimo wprowadzenia ograniczeń tonażowych na drogach dojazdowych. Można również nie zauważać mieszkańców bloków przy tej ulicy oraz tych którzy nadłożyliby znacznie drogi chodząc do rynku ul. Żwirową i Piastowską. Kto wie może komunikacja zbiorowa, autobus co 20 minut rozwiąże te problemy ;-)
Zacytuj
 
 
-1 #2 Młody 2012-01-29 10:38
Wytłumacz mi po co marnować kase na remont Energetyków,otw arty jest most na Tynieckiej zrobią remont Piastowskiej i Żwirowej i nikt juz nie bedzie jezdził Energetyków, niech się tam tedy same Tiry tłuką. :lol: :D
Zacytuj
 
 
+1 #1 mróz 2012-01-29 09:41
Niestety przepadł remont ul. Energetyków a raczej tego co z niej jeszcze zostało. A jeśli zima nie będzie łagodna, tylko przesunie się w czasie ? :-)
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Move
-

wydarzenia

Posprzątają Skawinkę!

Po interwencji Kroniki Krakowskiej (emisja materiału „(Nie) wstydliwy problem dla władz – zanieczyszczona Skawinka” w głównym wydaniu Kroniki w dniu 26 kwietnia 2012 r.), Skawinka zostanie posprzątana.

Czytaj więcej...
Gdzie po prezent na komunię?

Zbliża się okres komunii, który dla firm jubilerskich oznacza wydłużone godziny pracy, by zrealizować wszystkie zamówienia. W Skawinie pełne ręce pracy będzie miał sklep jubilerski Mariana i Janusza Gurdy zlokalizowany w Galerii Skawina.  

Czytaj więcej...
Skawinianin w Zarządzie Województwa Małopolskiego

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej,  XXI sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni przyjęli wniosek o powołanie do Zarządu Województwa Małopolskiego nowego członka. Został nim Jacek Krupa.

Czytaj więcej...
UWAGA KIEROWCY! Dzisiaj trzecia blokada DK-44

W piątek, 18 maja, w godz. 15-16, dojdzie do blokady DK-44 w Skawinie, przy ulicy Krakowskiej. To trzecia tego typu pikieta, której celem jest zwrócenie uwagi na problem braku obwodnicy Skawiny.

Czytaj więcej...
Reklama

Partnerzy

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie gazeta skawinska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

pogoda w Skawinie

48°
°F | °C
Clear
Humidity: 82%
Sat

45 | 70
7 | 21
Sun

48 | 77
8 | 25
Mon

59 | 79
15 | 26
Tue

55 | 75
12 | 23

katalog firm


informator miejski

Reklama